Chcete zhubnout? Zaměřte se na svůj jídelníček

„70 % je o jídle," tvrdí výživoví poradci. A mají pravdu. Právě jídlo je váš největší spojenec na cestě za štíhlejším tělem. Využijte toho. Máte spoustu možností, jak si srovnat svůj jídelníček do latě.

Vezměte své stravování do vlastních rukou

Zkuste začít přemýšlet nad tím, co jíte. Vždy, když si budete na něčem dobrém pochutnávat, položte si otázku: Dává mi to jídlo něco? Vlákninu, vitamíny, bílkoviny, sacharidy, zdravé tuky? Trošku se do toho ponořte. S prvními kroky vám pomohou kalorické tabulky. Do nich si zadáte několik základních informací:

  • Kolik právě teď vážíte
  • Jaká je vaše vysněná váha
  • Kolik měříte
  • Pohlaví
  • Věk

Každý den si pak zaznamenáte do tabulek, co všechno jste snědli a na přehledných grafech uvidíte, jak si při hubnutí vedete. Jídlo si můžete zapisovat do počítače a i do mobilního telefonu. Používání je celkem jednoduché, mrkněte na krátké video:

Objednejte si krabičkovou dietu

Jste v jednom kole a řešit jídlo ve volných chvílích je to poslední, po čem toužíte? Pak si objednejte krabičkovou dietu. V našem studiu také jednu vydáváme a je moc dobrá. Tedy alespoň to většina klientů tvrdí :-)

Tato varianta stravování má bohužel 2 nevýhody - nemůžete si dát to, na co máte právě chuť a nenaučíte se sestavovat si svůj jídelníček sami. Pořád budete na někom závislí. Ale na druhou stranu dostanete vše naservírované přímo pod nos. Žádné počítání kalorií, žádné nákupy, žádné vaření… to vše za vás “odmaká" někdo jiný. A vážně zhubnete. Na vlastní oči jsme viděli, jak se pár lidem podařilo shodit okolo 20 kg.

Navštivte výživového poradce

Jestli nechcete být na všechno sami, zajděte k výživovému poradci. Při výběru si dejte velký pozor, těch dobrých je totiž strašně málo. Jak je poznáte? Snadno. Na první schůzce vás zřejmě zavalí řadou otázek. Budete mluvit a mluvit... Pak příjdou na řadu nějaké návrhy na změnu jídelníčku. Pomalu vás tak provede světem výživy, ale neuslyšíte žádné příkazy. Konečně rozhodnutí, co si dáte zítra k obědu, nechá na vás.

Pokud od něj dostanete sestavený jídelníček, zpozorněte. Tímto gestem vám v podstatě říká, že přebírá odpovědnost za vaše stravování a věřte, že to není dobrý obchod. Ani pro jednoho.

Hubnutí není jen o jídle, patří sem i pohyb. A to je zase naše parketa, objednejte se a společně probereme, jaký druh cvičení je pro vás nejvhodnější.