#PaRstudioMelnik

Jsme tu pro vás na objednání:

+420 725 977 351

Naše klientka Gábi: Díky cvičení jsem získala zpět své sebevědomí

Seznamte se s Gábi - naší úžasnou klientkou. Začala k nám chodit někdy před prázdninami a dosáhla výborných výsledků. Jakých? Teď si kupuje o dvě čísla menší velikost oblečení, ale to možná zdaleka není ten největší úspěch… Proč se cvičením začala? Jak změnila stravování? A co jí náš trenér Luky na první hodině řekl?

Co se u vás změnilo za tu dobu, co jste začala pravidelně cvičit?

Jsem víc v takové té osobní pohodě. Našla jsem tak trošku sama sebe. Než jsem do studia přišla, připadala jsem si, jako když někde pluji a pořádně vlastně nevím kam. Teď cítím, že jsem to konečně já. Líbí se mi, že když k vám člověk přijde, berete to ho takového, jaký je. Tlustý, hubený… je to jedno, zapadne sem. V klasickém fitku jsem se bohužel setkala i s tím, že mi po příchodu nikdo nic nevysvětlil a pak se mi ještě za zády smáli, že "to a to” dělám špatně. To byl strašný zážitek. Brrr, ani na to nechci vzpomínat a díky za to, že u vás to je úplně o ničem jiném. 

Jak jste se o nás dozvěděla? 

Chodí k vám moje kamarádka. Kdykoliv, když jsme se sešly a ona byla po tréninku, hrozně skuhrala, jak jí dal Lukáš do těla. Říkala jsem si, že určitě přehání. Teď už vím, že nepřeháněla, ale tím si rozhodně nestěžuji.

Chodila jste už dřív někam cvičit? 

Chodila jsem na Zumbu. Časově jsem ji po změně cvičící doby a místa nestíhala, pak mě přestala bavit. Vždy jsem se procházela, jezdila na kole, jezdila na bruslích... Pohyb jsem měla v podstatě pořád, ale nebylo to znát. 

U nás jste začala hned na Power Platu? 

No já vlastně poprvé přišla v sobotu, když dělal Lukáš výzvu. Hned na první hodině jsem si tedy střihla Power Plate i VacuShape. Za sebe mohu říci, že jsem odcházela nadšená. 

A neodradila vás náročnost cvičení? 

Ani ne. V pohodě jsem to zvládla, až jsem se sama divila :-) Dnes už si dokonce říkám o tvrdší trénink. 

Teď chodíte na Power Plate, VacuShape i do Cardio zóny? 

Ano, všechno střídám. 

Co vás nejvíc baví? 

Power a Cardio. Já se potřebuji vybít. Znáte to. Člověk v sobě něco dusí, potřebujete do ze sebe "dostat” a tohle je můj způsob. 

Bez čeho si nedokážete cvičení představit?

Bez dobré nálady tady. Bezkonkurenčně. Když k vám třeba přijdu naštvaná z práce a vidím vysmátého Lukáše, špatná nálada hned zmizí. Je to super. 

Nebála jste se toho, že tady trénuje chlap? 

Ona mi o něm kamarádka pořád vyprávěla a já věděla, že je úplně v pohodě. Došlo mi, že se nemám absolutně čeho bát. Na první cvičení jsem tedy vyrazila s úsměvem a hlavně bez obav z toho, co se bude dít.

Co myslíte, že je na tom nejhorší přijít někam poprvé?

No takový ten ostych a strach z neznáma. Nevíte, do čeho jdete. 

Jak často teď chodíte cvičit? 

V současné době 3krát až 4krát v týdnu, a když udělá Lukáš výzvu, jdu také. Známí mi říkají, že se ze mě stal "cvičící fanatik” :D  Jakmile ve svém tréninku polevím, tělo mi to dává znát.

A jak?

Bolí mě pak hrozně záda. Na to mi skvěle pomáhá Power Plate. Třeba když jsem poprvé přišla cvičit, tak mi Lukáš řekl, že mám pěkný hrb. 

To vám vážně řekl?

No jo, já ho fakt měla. A hrozný, ale teď už to mám v pořádku.

Hodně lidí tvrdí, že na cvičení nemá čas. Co si o tom myslíte? 

Já jsem ho dřív také neměla. Tohle cvičení je bezvadný v tom, že si ho můžete přizpůsobit svému programu. Nemusím řešit takové ty věci jako: sedm hodin večer, musím běžet na skupinovou lekci. Ne. Do studia prostě zavolám v půl 3 a řeknu: Za hoďku můžu být u vás. Máte volno, nebo ne? Teď zrovna pracuji na směny a jinak bych to ani dělat nemohla. Taková ta výmluva "nemám čas" je opravdu jen "výmluva", když člověk chce, ten čas si najde.

Takže jste zjistila, že skupinovky pro vás nejsou to pravé ořechové? 

Je to tak. Když jsem chodila na tu Zumbu, kromě času mi vadila ještě další věc - nesnesu, když na mě někdo během cvičení kouká. Vždy jsem si zalezla někam hodně dozadu a sotva viděla na lektorku. Bála jsem se, že udělám chybu a všichni se mi začnou smát. Tohle ve studiu nehrozí. Na Power Platu cvičím jen já, nebo přijdu třeba s kámoškou.

Upravila jste si jídlo?

Nějak extra ne. Ještě než jsem k vám začala chodit, pochopila jsem, že se nestravuji zrovna ukázkově. Necítila jsem se dobře. Jedna známá mi v té době pověděla o knížce Břicháče Toma a pak mi ji i půjčila (dnes mám doma dvě a nemůžu si je vynachválit). Trochu jsem se do toho začetla a našla si pár zdravých receptů. Některé jsem vyzkoušela a od té doby si je vařím. Nejsem fanatik do zdravé výživy, ale ráda zkouším nové věci. Vyměnila jsem bílou mouku za celozrnnou a špaldovou. Místo klasického cukru používám už dlouho med nebo hnědý cukr.  Když mě honí večer mlsná, nechroupám brambůrky ale řapíkatý celer. No vážně, chutná mi. Ale občas si dám bez výčitek i knedlíky. Proč ne?

A co sladký, na to nemáte chuť? 

Tak třeba čokoládu já normálně nejím. Jen jednou za měsíc, když to na mě přijde, tak to lítá ve velkém. Pak už ani řapíkatý celer nepomáhá. Dřív jsem pila hodně Colu a jiné sladké nápoje, kafe jsem měla jako doping. Kávu si už nedávám vůbec, Colu jen když mi je hodně ouvej, a to pouze v minimálním množství.

Teď pijete tedy hlavně vodu? 

Přesně. Čistou neperlivou vodu, občas zelený čaj a někdy Caro s mlékem. 

A co byste poradila lidem, kteří touží po stejných výsledcích, jakých jste dosáhla vy? 

Prioritou je uvědomit si, že opravdu na sobě chci "zamakat" a nebát se do toho jít. Ať zvednou telefon a objednají se, nebo se do studia přijdou podívat. Všechny obavy hned zmizí. Já jsem měla štěstí, že mě sem dovedla moje kamarádka. Ona u mě dokázala prolomit tu bariéru z první návštěvy a za to jí moc děkuji. Od té doby co k vám chodím,  nejen, že jsem "našla sama sebe", ale hlavně jsem získala zpátky sebevědomí... Však kdo by nechtěl jít do obchodu a koupit si o dvě čísla menší velikost?

Vybrali jste si boty od Petera Legwooda? U nás si je vyzkoušíte a vyzvednete.

Top